خانه / آموزش / آموزش تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی / آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تابستان ۹۵

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تابستان ۹۵

آموزش-تعمیرات.-تجهیزات-دندانپزشکی-در-استان-تهران-رشته-مهندسی-پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تابستان ۹۵

MN01

در راستای برگزاری مجموعه دوره های آموزشی نگهداری و تعمیرات و راه اندازی تجهیزات و صنایع پزشکی توسط انجمن مهندسان و نوآوران؛ دوره ی آموزشی نگهداری و تعمیرات تجهیزات پزشکی برای علاقه مندان و بخصوص مهندسان رشته های مهندسی پزشکی ، مکانیک ، برق ، مکاترونیک و همچنین دندانپزشکان در قطب صنعتی کشور ، تبریز برگزار می گردد.

شرکت کنندگان در این دوره ضمن آموزش تئوری مباحث و آشنایی با نحوه کار و عملکرد تجهیزات پزشکی بصورت عملی تعمیرات و عیب یابی تجهیزات پزشکی را نیز فرا می گیرند و آماده ورود به بازار کار تکنسین های پزشکی میشوند.

معیار انتخاب اساتید برای این دوره علاوه بر تحصیلات آکادمیک تجربیات کاری می باشد فلذا اساتیدی که برای تدریس این دوره انتخاب می شوند کوله باری از تجربیات و کار عملی را در کارنامه خود خواهند داشت که یکی از امتیازات بی نظیر برای این دوره می باشد.

یکی از آپشن هایی که برای این دوره در نظر گرفته شده است مشاوره کاری رایگان پس از گذراندن دوره می باشد بدین صورت که در بخش تعمیرات و تامین تجهیزات انجمن مهندسان حامی و پشتیبان کارآموزان خود خواهد بود

مدت زمان برگزاری این دوره ۲۴ ساعت آموزشی می باشد که در آخر هفته ها و در سه روز در شهر تبریز  برگزار خواهد شد.

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات پزشکی مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پایان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

توجه: این دوره در سه سطح تعمیر تجهیزات پزشکی ۱ و ۲ و ۳ برگزار می گردد که هر دوره ۲۴ ساعت زمان آموزش می باشد.

دوره های مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی

امکان حضور مجازی در این دوره ها ( ویژه ی علاقمندان از شهرهای دیگر و شاغلین )

در پی درخواست های مکرر علاقمندان به حضور در این دوره ها که شاغل و یا در شهر های دیگر زندگی می کنند این امکان  ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

MN02

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با تعمیرات، ایرادیابی و همچنین نگهداری پیشگیرانه دوره ای تجهیزات پزشکی در سه سطح با عنوان دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی ۱ تا ۳ به شرح زیر آشنا می شوند:

۱) آموزش الکترونیک پایه

۲) شناخت قطعات الکترونیکی

۳) عیب یابی برد های الکترونیکی

۴) آشنایی با تجهیزات پزشکی، مکانیزم عمل و کاربرد تجهیزات

۵) آشنایی با مارکها و برندهای معروف تجهیزات پزشکی و مزایای هرکدام

۶) آموزش تعمیر تجهیزات معاینه عمومی(افتالموسکوپ، اتوسکوپ، هدلایت، لارنگوسکوپ)

۷) آموزش تعمیر فشارسنج – تعمیر پالس اکسی متر

۸) آموزش تعمیر چراغ سیالتیک – تعمیر ساکشن جراحی

۹) آموزش تعمیر وارمر خون – تعمیر پمپ سرم – تعمیر پمپ سرنگ

۱۰) آموزش تعمیر الکتروکوتر- تعمیر الکتروشوک

۱۱) آموزش تعمیر ونتیلاتور- تعمیر(ECG) ای سی جی و تعمیر (EKG)ای کی جی

۱۲) آموزش تعمیر الایزا ریدر – انکوباتور

در این دوره آموزشی ضمن انجام کار عملی بر روی دستگاههای آموزش داده شده به بررسی نقشه های الکتریکی و مکانیکی تجهیزات پزشکی نیز پرداخته می شود و همچنین اشکالات رایج و عیب یابی تجهیزات پزشکی و نحوه رفع آنها مورد بررسی قرار می گیرد.آشنایی با مارکها و برندهای معروف هر دستگاه و مزایای هرکدام یکی دیگر از آپشن های بی نظیر دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی می باشد.

MN03

مخاطبین این دوره آموزشی کليه فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسي و بالاخص مهندسی پزشکی – مکانیک – برق – مکاترونیک – کامپیوتر و …  علاقه مندان به حوزه تعمیرات و امورات فنی و همه‌ی پزشکان و دندان پزشکان و کارشناسان، سرپرستان بیمارستان و تعمیر کاران صنایع و تجهیزات پزشکی

MN04

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی انجمن، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به ۲۵ سوال چهار گزینه ای در ۲۵ دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون ۲۴ ساعت جهت شروع فرایند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، پس ثبت نام در دوره ها از طریق واحد آموزش انجمن اطلاع رسانی می گردد.

MN05

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف انجمن مهندسان و نوآوران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه را دارا می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

گواهینامه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تابستان 95

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف انجمن مهندسان و نوآوران دریافت نمایند.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تابستان 95 ویژه مهندسی پزشکی

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های انجمن مهندسان و نوآوران با پرداخت ۲۰ دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه ۱ ماه می باشد.

دوره تخصصی تعمیر تجهیزات پزشکی

MN06

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی انجمن مهندسان و نوآوران به مدت ۴ روز و در آخر هفته ها از ساعت ۱۵ لغایت ۲۰  برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و  نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی ۱

۲۴ ,۲۵ ,۲۶ شهریور ماه

انجمن مهندسی پزشکی ایران

MN07

بر اساس تصمیم گیری و اعلام واحد آموزش هزینه ثبت نام برای دوره آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی ۱ به شرح ذیل می باشد :

هزینه ثبت نام آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

این هزینه شامل : مفاد آموزشی دوره – پک آموزشی به همراه کیف و کتاب و سی دی – پذیرایی های میان وعده – نهار و صدور گواهینامه فارسی دوره می باشد .

MN10.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد

۱) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

۲) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

۳) دو عدد عکس ۴*۳ جدید و تمام رخ با زمینه روشن

۴) رزومه کاری و تحصیلی که شامل کلیه فعالیت های فنی و مهندسی و علمی و پژوهشی فرد باشد (به زبان فارسی)

توجه: درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد علاقمندان می توانند پس از پیش ثبت نام اینترنتی و تماس کارشناسان آموزشی دوره  با شما آن را مطرح نموده و راهکار مربوطه را جویا شوید.

پیش-ثبت-نام-دوره-آموزشی-تعمیرات-تجهیزات-پزشکی-و-دندانپزشکی-مدرسه-مهندسی-پزشکی-ایران-iranianbme

در صورتی که امکان پیش ثبت نام اینترنتی موثر نبود علاقمندان می توانند از طریق ارتباط با ما اطلاعات خود را(نام و نام خانوادگی,مقطع تحصیلی,محل سکونت,شماره تماس,ایمیل,دوره ی درخواستی) برای برقراری ارتباط ارسال نمایند.

 

تماس-با-مدرسه-مهندسی-پزشکی-ایران

واریز-به-حساب-مدرسه-مهندسی-پزشکی-ایران

مدرسه مهندسی پزشکی ایران

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی به شرح ذیل ارائه می شود:
آموزش الکترونیک پایه,عیب یابی برد های الکترونیکی,مکانیزم عمل و کاربرد تجهیزات پزشکی, آشنایی با مارکها و برندهای معروف تجهیزات پزشکی, آموزش تعمیر افتالموسکوپ، اتوسکوپ، هدلایت، لارنگوسکوپ,آموزش تعمیر فشارسنج – تعمیر پالس اکسی متر, آموزش تعمیر چراغ سیالتیک – تعمیر ساکشن جراحی, آموزش تعمیر وارمر خون-تعمیر پمپ سرم-تعمیر پمپ سرنگ, آموزش تعمیر الکتروکوتر- تعمیر الکتروشوک,آموزش تعمیر ونتیلاتور- تعمیر(ECG) ای سی جی,آموزش تعمیر الایزا ریدر – انکوباتور

بررسی کلی

شرح مختصر: با نظرات؛ انتقادات و پیشنهادات خود جهت کاربردی تر شدن مطالب و پیشرفت سایت ما را همراهی کنید.

امتیاز کاربر: 3.94 ( 4 رای)
0

16 دیدگاه

 1. سلام،ایا امکان آموزش برای دیپلمهای تجربی وجود دارد؟

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام
   کلیه ی علاقمندان به تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی می توانند در این دوره های آموزشی شرکت نمایند و هیچ محدودیتی ندارد.

 2. سلام با تشكر از زحمات شما ،پس از گذراندن دوره ها و اخذ مدرك امكان اشتغال از چه طريق خواهد بود؟

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام
   پس از گذراندن دوره های آموزشی تجهیزات پزشکی کارآموزان می توانند با جذب شدن در شرکت های تجهیزات پزشکی و یا بازاریابی در رشته مهندسی پزشکی (تعمیرات تجهیزات پزشکی ,فروش تجهیزات پزشکی,خرید تجهیزات پزشکی,واردات و صادرات تجهیزات پزشکی) و یا همکاری با واحد مهندسی پزشکی بیمارستان در شهر مورد نظر فعالیت کنند و از پشتیبانی و مشاوره کارشناسان تجهیزات پزشکی برخوردار باشند.

 3. باعرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت سایت مدرسه مهندسی پزشکی ایران:
  مطرح کردن چند سوال به جهت آشنایی کامل قبل از انجام ثبت نام:
  ۱-دوره بعدی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی چه تاریخی است؟
  ۲-کلاس های آموزشی در کدام شهر برگزار می شود؟
  ۳-آیا کلاس ها در تهران برگزار می شود؟
  ۴- با توجه به اینکه دوره ها در سه سطح با عنوان دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی ۱ تا ۳ برگزار می گردد، آیا برای هر دوره یک مدرک جداگانه صادر می گردد(یعنی مدرکی تحت عنوان دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی ۱) ؟ یا حتما باید هر سه دوره را شرکت کرد؟
  ۵-آیا دوره های دوم و سوم بلافاصله پس از اتمام دوره اول برگزار می شود؟ اگر پاسخ منفی است با چه فاصله ای برگزار می شود؟
  ۶-در هر سطح، به تفکیک چه مطالبی (دروس و دستگاه)آموزش داده می شود؟ مثلا سطح اول شامل …؟ سطح دوم شامل …؟ سطح سوم شامل …؟
  ۷-شرکت در دوره مجازی (حضور مجازی در کلاس، ارتباط با استاد، دریافت کامل توضیحات استاد، دیدن تصاویر دستگاه ها در حین توضیحات استاد)چگونه است ؟
  ۸-مفاد آموزش دوره، پک آموزش و سی دی شامل چه مطالبی هستند؟
  ۹-آیا نیازی به گذراندن دروس الکترونیک دانشگاهی است؟ یا با هر سطح سوادی (بالاتر از دیپلم) و بدون اطلاع از دروس الکترونیک امکان شرکت در دوره ها فراهم است؟
  شرمنده بابت طولانی و زیاد شدن تعداد سوالات
  موفق و پیروز باشید

 4. با سلام ، من دانشجوی رشته بیوتکنولوژی هستم ، میخوام دوره آموزش کامل و حرفه ای تعمیرات تجهیزات پزشکی رو بگذرونم ، نیاز به مشاوره دارم

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام
   برای شرکت در دوره های تعمیرات تخصصی بردهای تجهیزات پزشکی می توانید با شماره های موجود در بخش تماس با ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

 5. ضمن عرض سلام و خسته نباشید.بنده دانش اموز سال سوم برق هنرستان هستم و میخوام تعمیرات تجهیزات پزشکی رو از پایه تا به صورت حرفه ایی دنبال کنم.ساکن گرگان هم هستم.میشه شرایط رو لطف کنید؟ دوره کامل یادگیری چه مدت است؟ و چه قدر هزینه برمیداره؟

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   با توجه به اینکه رشته ی تحصیلی شما مرتبط با برق و الکترونیک می باشد برای تعمیرات تجهیزات پزشکی در مسیر درستی قرار گرفته اید شما دوست عزیز باید علاوه بر تقویت خود در زمینه برق و الکترونیک و نحوه ی عیب یابی و تعمیرات برد های الکترونیکی باید با نحوه ی اپراتوری تجهیزات پزشکی و اصول تعمیرات و عیب یابی تجهیزات پزشکی نیز آشنا شوید که شما با شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی می توانید این مهم را کسب کنید.و مدت زمان یادگیری شما خارج از این دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی بستگی به پشتکار و پیش زمینه ی شما دارد.

 6. با سلام من فارق التحصیل کارشناسی مهندسی پزشکی هستم با توجه به این که گرایش بنده بیومکانیک هست و آشنایی چندانی با الکترونیک و بردها ندارم آیا این دوره ها می تواند برای من مفید باشد؟ و این که ایااین مدت آموزش ۴ روز پشت سر هم و در یک هفته برگزار می شود؟ آیا امکان خوابگاه برای شهرستانی ها وجود دارد؟و این که این آموزش ها چه مقدار عملی است یعنی می توانیم ضمن آموزش برای یادگییری بیشتر همان تجهیزات را دراختیار ما قرار دهید تا برای آموزش بهتر خودمان دوباره تعمییر کنیم؟ چون به صورت تئوری در دانشگاه چیزهایی را گفته اند اما این روش زیاد مفید نیس
  باتشکر

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام
   دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی و آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی به صورت تئوری و کاملا عملی برگزار می شود و هر کارآموزی فارغ از رشته تحصیلی می تواند در این دوره ها شرکت نماید.این دوره های آموزشی در تاریخ ۲۴ ,۲۵ ,۲۶ شهریور ماه به صورت سه روزه فشرده و پی در پی برگزار می شود.
   جهت ثبت نام و کسب اطلاعات لازم می توانید تماس بگیرید.
   با تشکر

 7. با سلام
  آیا دوره های آشنایی و کالیبراسیون و کنترل کیفی هم برگزار میکنید؟
  اگر به صورت گروهی از استان دیگری شرکت کنیم در مدت دوره ها اسکان چگونه خواهد بود؟

 8. سلام ایا فرا گیریه تمامی دوره ها برای ورود به بازار کار الزامی است>؟

  • مدرسه مهندسی پزشکی ایران

   با سلام
   برای ورود به بازار کار مهندسی پزشکی بسته به علاقه ی خود باید یکی از شاخه های رشته مهندسی پزشکی را انتخاب نمایید به عنوان مثال:
   ۱ – تعمیرات تجهیزات پزشکی
   ۲ – فروش تجهیزات پزشکی
   ۳ – تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی
   ۴ – فروش تجهیزات دندانپزشکی
   ۵ – تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی
   ۶ – فروش تجهیزات آزمایشگاهی
   ۷ – کالیبراسیون تجهیزات پزشکی و بیمارستانی
   و….

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

iranianbme.com