IranMedex

موسسه تحقیق و توسعه پژوهشگران سلامت در راستای اهداف خود در حمایت از تحقیقات علوم پزشکی اقدام به تهیه راهنمای مقالات علوم پزشکی ایران نموده است. این راهنما در واقع یک مدلاین ایرانی بوده و عملکردی شبیه سایتPubMed که نسخه Online مدلاین است دارد. بانک اطلاعاتی وب سایت IranMedex با امکاناتی نظیر جستجوی ساده، جستجوی پیشرفته، ارائه فهرست مجلات، و امکان نمایش نتایج به صورت­های مختلف کلیه مقالات چاپ شده بعد از سال ۱۳۶۱ در مجلات ایرانی حوزه علوم پزشکی و حوزه­ های مرتبط را در برخواهد گرفت.

نحوه دسترسی:

جستجوی اولیه در بانک اطلاعاتی راهنمای مقالات علوم پزشکی ایران رایگان بوده و در مرحله اولیه جستجو، عناوین مقالات قابل مشاهده می­باشد اما جهت دستیابی به آدرس انتشار مقاله و خلاصه مقالات دو روش تعیین شده است :

الف: عضویت در دانشگاهها و مراکزی که دارای IP مستقل هستند و هزینه اشتراک یکساله را پرداخت نموده­اند. بعنوان مثال اعضاء هیأت علمی دانشگاههایی که خدمات دسترسی به اینترنت ارائه می­کنند برای دسترسی کافی است از طریق اشتراک اینترنتی که دانشگاه در اختیارشان گذاشته است به اینترنت وصل شوند. در این صورت سیستم بانک اطلاعاتی، دانشگاه یا مرکز شناسایی کرده و امکان دسترسی را فراهم می­سازد.

ب: تهیه کارتهای جستجو که مشابه کارت­های اشتراک اینترنت خصوصی دارای یکUser ID و Password بوده و کاربر پس از ارائه این اطلاعات و ورود به سیستم امکان دسترسی به تمامی امکانات سایت را خواهد داشت. این شیوه دسترسی برای مراکزی که IP مستقل ندارند و یا اشخاص حقیقی در نظر گرفته شده است.

تعداد مجلات تحت پوشش: ۲۳۹//تعداد مجلات فارسی: ۱۵۱//تعداد مجلات انگلیسی: ۸۸//تعداد مقاله: ۷۷۷۲۴//

تعداد مقاله تمام متن: ۶۰۹۵۹

برای ورود به پایگاه اطلاعاتی IranMedex بر روی تصویر زیر کلیک کنید

iranmedex_logo

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا